نشر مرسل امسال نیز در نمایشگاه کتاب تهران با بیش از 40 عنوان کتاب چاپ اول حضور فعال خواهد داشت.

عناوین برخی از کتب چاپ اول:

- گنجینه راهکارهای همسران

- اصول و مبانی کشت و پرورش گیاهان دارویی

- نکته های روان پزشکی

- دختر هرات

- سبزه های آتش

- خشونت خانگی در حقوق ایران

- رژیم درمانی در سرطان

- نقش والدین در ازدواج مناسب جوانان

- بوستان هل اتی

و ......در مراسم اختتامیه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انتشارات مرسل به عنوان ناشر برگزیده نمایشگاه انتخاب و تجلیل گردید

آقای دکتر پورمدنی مدیر مسئول انتشارات مرسل به عنوان نماینده ناشران از تریبون این مراسم صحبت هایی را ایراد فرمودند.

اهم مطالب بیان شده به شرح زیر می باشد :

- تشکر و خسته نباشید به مجریان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

- حمایت دولت از کتاب به عنوان یک کالای فرهنگی ، حمایتی از گونه نظارت و تشویق

- توجه به دستگاه های فرهنگی کشور به ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

- تشکر از فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تقویت فرهنگ کتاب و کتاب خوانی

- درخواست از دولت جهت قرار دادن کاغذ در گروه کالاهای اساسی

 


دیدار مسئولین از غرفه انتشارات مرسل در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 1397 :

جناب آقای دکتر جوادی رییس اداره ارشاد کاشان

جناب آقای حیدریان رییس سابق شورای شهر کاشان

جناب آقای دکتر مومنیان فرماندار کاشان

جناب آقای دکتر امیرزاده مشاور معاون وزیر

جناب آقای دکتر ساداتی نژاد نماینده کاشان

جناب آقای ابریشمی راد شهردار کاشان

"در این بازدید از تازه های نشر مرسل رونمایی شد"

 

 


دیدار و گفتگوی امیرزاده مشاور اجرایی و حسین پور مشاور توسعه منابع معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیر مسئول نشر مرسل  در دفتر انتشارات مرسل کاشان
دراین دیدار که رییس اداره ارشاد کاشان نیز حضور داشت از تلاش های مستمر دکتر حسینعلی پورمدنی مدیر انتشارات مرسل درطول بیش از 25سال فعالیت این نشر تقدیر شد و ایشان نیز گزارشی از فعالیت های مرسل از بدو تاسیس تا کنون ارائه کرد. و در ادامه مسائل و مشکلات نشر کاشان مورد بررسی قرار گرفت.در این دیدار لزوم سپردن بعضی از ماموریت های اداره کل ارشاد به  اداره ارشاد کاشان برای کاستن مشکلات مورد تأکید قرار گرفت و راهکار برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان برای تجهیز کتابخانه های مدارس  بررسی گردید و مقرر شد در جلسه ای با حضور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و مسئولین کتاب وزارت و ناشران کاشانی در وزارت ارشاد،این مشکلات مطرح و راهکارهای مناسب جهت رفع آنها تبیین گردد.پاییزه کتاب در روزهای پایانی خود

چیزی نمانده که هفتمین طرح حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابفروشان و خوانندگان کتاب هم کم کم به ایستگاه پایانی‌اش برسد، طرحی که از حدود دو سال قبل با عنوان‌هایی نظیر «عیدانه»، «پاییزه» و «تابستانه» کتاب در حال برگزاری ست و حالا با وجود کسب تجربه‌های متعدد بعد از پشت سر گذاشتن چند دوره، هنوز نقدهایی از سوی کتابفروشان متوجه آن است.
..........
حسینعلی پورمدنی، مدیر کتابفروشی«مرسل» کاشان که از موافقان برگزاری این طرح است تأکید دارد با طرح‌هایی مانند پاییزه کتاب می‌توان یارانه را به شکل عادلانه تری به دست مردم رساند، از این طریق هم مردم و هم کتابفروشان منفعت خواهند برد چراکه در بلند مدت منجر به افزایش تقاضای کتاب می‌شود. البته این کتابفروش کاشانی هم نحوه اطلاع‌رسانی به مردم و کتابفروشان را یکی از ضعف‌های همچنان برقرار در این طرح حمایتی می‌داند.  محمدلطفی مدیر کتابفروشی«دانش» شهرستان دره شهر از استان ایلام هم به نحوه اطلاع‌رسانی مسئولان این طرح گلایه دارد و معتقد است اگر ضعف‌های فعلی برطرف شود او حتماً در دوره بعدی شرکت خواهد کرد.حسن شهبازی‌فر مدیر کتابفروشی«پارکر» از بوشهر دلیل عضو نشدنش را اجبار در برخورداری کتابفروشی‌ها از سیستم رایانه‌ای و همچنین اتصال آنها به فضای مجازی می‌داند، شرطی که از سوی خانه کتاب برای عضویت در این طرح مطرح شده و هنوز برخی کتابفروشان از آن برخوردار نیستند. شهبازی فر با طرح حمایتی مذکور موافق است و آن را در بهبود شرایط فعلی کتابفروشی‌ها مؤثر می‌داند.

مکث
حسینعلی پورمدنی از موافقان برگزاری این طرح تأکید دارد با طرح‌ پاییزه کتاب می‌توان یارانه را به شکل عادلانه تری به دست مردم رساند، از این طریق هم مردم و هم کتابفروشان منفعت خواهند برد چراکه در بلند مدت منجر به افزایش تقاضای کتاب می‌شود. او هم نحوه اطلاع‌رسانی به مردم و کتابفروشان را یکی از ضعف‌های همچنان برقرار در این طرح حمایتی می‌داند.

                           *************                                 

متن کامل خبر در:

http://www.iran-newspaper.com/newspaper/item/242412
http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6662/22/242412/0🔻کتاب‌سرای مرسل  میزبان «مصطفی جوادی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و جمعی از اهالی فرهنگ بود.

⚡️کتاب دوستان کاشان، همزمان با روز کتابگردی در سراسر کشور، به این کتاب‌سرا رفتند.

⚡️روز کتابگردی با ابتکار «احمد مسجد جامعی» عضو شورای اسلامی شهر تهران و وزیر پیشین ارشاد اسلامی دولت اصلاحات برگزار برگزار می‌شود. در این روز اهالی فرهنگ و هنر با حضور در کتابفروشی های شهر با کتاب‌فروشی‌ها از تلاش آنان در اشاعه فرهنگ کتابخوانی تقدیر می‌کنند.

⚡️جوادی در جمع پرسنل کتابسرای مرسل ازظرفیت بوجود آمده در پخش و عرضه کتاب توسط این کتابسرا و از فعالیت‌های این مرکز در بر پایی نمایشگاه‌های کتاب در مراکز آموزشی، درمانی و پایگاه های بسیج تشکر کرد.

 ⚡️کتابفروشی مرسل امسال میزبان طرح پاییزه کتاب هم هست و برای همین کتاب های این کتاب فروشی با 30 درصد تخفیف با مشتریان عرضه می‌شود.

⚡️این کتاب‌سرا به نشر مرسل وابسته است و به عرضه محصولات فرهنگی از جمله کتاب و نوشت افزار می پردازد.

⚡️این مرکز فرهنگی به مناسبت هفته کتاب درکانون فرهنگی الزهرا آموزش و پرورش کاشان نمایشگاهی ترتیب داد که دانش آموزان حدود 70 کلاس از مدارس کاشان از این نمایشگاه کتاب بازدید کردند.

⚡️اخیرا هم مرسل  با همکاری کانون فرهنگی امام حسین، بسیج مسجد امام خمینی، بسیج طاهر آباد، دبستان‌های محمد رسول الله، دخترانه شاهد، الزهرا وحسابی نمایشگاهه‌ای کتابی در این مراکز برپا کرده است.


کانال تلگرام مرسل

پیگیری خرید

ورود کاربران

نام کاربري:

رمز عبور:


سبد خرید شما
جمع کل:0 ريال
تکمیل خرید